THE EMBASSY INTERVIEW

TO COME TO CANADA:

HOW TO PREPARE AND
WHAT HAPPENS
- IN DARI

روز بزرگ بالاخره اینجاست! مصاحبه ای که تصمیم می گیرد که آیا کانادا شما را به عنوان یک اقامت دائم می پذیرد یا خیر. اگر نگران هستید ، به یاد داشته باشید: که تا اینجا پیش رفته اید. هدف از مصاحبه عمدتا "مهر کردن معامله" و تأیید این است که همه چیز در پرونده شما مطابق با آنچه شما می گویید صحت داشته باشند. و البته که اینطور است - این داستان شماست!

همانطور که گفته شد ، قطعاً مواردی هم وجود دارد که مصاحبه را تا حد ممکن روان و آسان انجام می دهد.

طرز آمادگی

مطمئن شوید که به موقع به آنجا رسیده اید. اگر مجبور به سفر به شهر دیگری هستید - که ممکن است دشوار باشد - از قبل مدارک و مجوزهای سفر خود را انجام دهید. به عنوان مثال ، پناهجویان در ترکیه ممکن است برای رسیدن به سفارت کانادا در آنکارا مشکل داشته باشند ، اگر قرار نیست دور از خانه سفر کنند.

اسناد خود را مرور کنید تا تمام تاریخ ها و مکان های داستان زندگی خود را به یاد بیاورید.

هرگونه پست های سیاسی که در فیس بوک، اینستاگرام و غیره دارید را حذف کنید - بدون عکس نظامی ، بدون اسلحه ، بدون سرباز ، بدون ارسال پست برای یا علیه دولت ، مخالفان ، داعش ، هر جنبش سازمان یافته.

شناسنامه ها و مدارک را از کشور خود بیاورید.

تمام مدارک رسمی خود را که نشان دهنده اقامت شما در کشوری است که اکنون در آن زندگی می کنید ، به همراه داشته باشید ، از جمله اسناد پناهندگی خود را.

و اکنون ، چه اتفاقی می افتد که مصاحبه آغاز می شود ...

اولین قدم ها

مصاحبه کننده شما را به یک اتاق کوچک می آورد. حتی ممکن است پشت دیوار شیشه ای باشند. عجیب به نظر می رسد، درست است؟ خوب ، چه کاری می توانید انجام دهید؟

در صورت نیاز به یک مترجم قبل از مصاحبه باید درخواست کنید. اما به یاد داشته باشید که کوشش کنید تا به زبان انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنید، این کار باعث خواهد شد که شما را مورد علاقه‌ی مصاحبه کننده قرار دهد، و همچنین نشان می دهد که اسکان شدن در کانادا آسان خواهد بود. این فقط یک احساس خوب به جا می گذارد.

پرسش و پاسخ

آنها به اسناد شما نگاه می کنند و دلایل ترک کشور تان را می پرسند. برای مثال اگر مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودید ، آمادگی تهیه اسناد های پشتیبان از آن با مکان ، نام و تاریخ شان را داشته باشید. اگر اهل کشور سوریه هستید ، آنها بیشتر پس از انقلاب در سال 2011 بر زندگی شما تمرکز خواهند کرد.

اگر خدمت سربازی انجام داده اید ، آماده باشید تا در مورد آن به طور مفصل صحبت کنید. امیدوارم شما وظیفه فعالی را انجام نداده باشید ، مخصوصاً در جنگ. اگر این کار را کرده اید ، آنها در مورد آن سوالات زیادی از شما خواهند پرسید.

نکته اصلی این است که شما چگونه کشور خود را ترک کرده اید ، به چه کسی پول پرداخت کرده اید ، انواع وسیله حمل و نقل را که با آن سفر کرده اید - و مانند همیشه ، چه وقت و کجا. به همین دلیل مهم است که قبل از مصاحبه ، برنامه و داستان زندگی خود را با دقت بخوانید.

اگر به کشور خود برگشته اید ، مشکلی دارید. مثلاً برخی استثناهای کوچک وجود دارد ، از جمله "من برای مراسم تشییع جنازه برای دو روز به کشورم بازگشتم" اما به طور کلی ، بازگشت به کشور تان - محل که شما آزار و اذیت شده اید - می تواند شما را از پذیرفته شدن محروم کند.

آنها از شما سوال خواهند کرد که چه کسی برای شما درخواست اسپانسرشیپ داده است و شما چگونه آنها را می شناسید. اشکالی ندارد که بگویید برای اولین بار از طریق رسانه های اجتماعی با اسپانسر خود ملاقات کرده اید. تا زمانی که اسپانسرهای شما عضوی از یک سازمان سایه دار (سیاه) نباشند که زنگ خطر را به صدا در می آورد.

آنها از شما می پرسند که آیا برای حمایت مالی خصوصی خود پول پرداخت کرده اید؟ - پاسخ منفی است, یعنی (نه).

تمایل خود را برای داشتن یک زندگی عادی و دور جنگ متمرکز کنید. و درمورد اینکه چرا بخصوص کشور کانادا مورد علاقه شما است صحبت کنید. "مکانی که بتوانم دوباره آزاد باشم‌ و مورد احترام واقع شوم ، کشوری که مدتها ستایشش کرده ام."

سوالات سخت

نقل قول از دوستی که می گوید که مراحل مصاحبه را طی کرده است:

" مصاحبه گر بسیار باهوش است. او به هر آنچه در داخل اتاق است نگاه می کند: حرکات دستان و طرز نگاه کردن و حرکات شما. او ممکن است به شما این احساس را بدهد که شما دروغ می گویید و اما باید واقعیت را بگویید. این خصوصاً در اواسط مصاحبه اتفاق می‌افتد. آنها در حال آزمایش هستند تا پاسخ درست شما را ببینند. "

آنها ممکن است سوالات تحریک آمیز بپرسند. و آنها قطعاً همان سوال را بعداً در طریقه های مختلف می پرسند. این کار برای اطمینان از صحت داشتن داستان شما است.

چگونه پاسخ می دهید

نحوه پاسخ دادن شما به سوالات سخت مهم و حیاتی است. اول اینکه، شما باید آرام بوده و تماس چشمی خود را حفظ کنید. شما چیزی برای پنهان کردن ندارید! خوش برخورد و دوستانه رفتار کنید و بی تاب و ناامید نشوید ، اگر آنها سوالی را مرتباً از شما می پرسند. کاملا راحت و صادق باشید.

اگر در مورد صحنه های غمگین صحبت می کنید ، احساسات خود را در مطابقت با همان داستان نشان دهید: این نشان می دهد که این لحظات برای شما واقعی بوده اند. و اگر واقعاً یک قسمت مهمی از داستان شما چیزهای وجود دارد - خصوصاً بخشی که تحت تعقیب قرار گرفتید بخاطر اینکه همجنسگرا هستید ، مسیحی و غیره هستید- مطمئن شوید که در مورد آن صحبت کرده اید.

در غیر این صورت بیش از حد حرف نزنید و از شریک ساختن جزییات اضافی خودداری کنید. حرف تان را تا حد ممکن ساده نگه دارید. به حقایق پایبند باشید - و فقط اطلاعاتی را که آنها درخواست می کنند ارائه دهید. اگر جزئیات اضافی زیادی ارائه دهید ، آنها در مورد آنها نیز سوال می کنند - تا زمانی که زیر بار سوالات ناخوشایند قرار گیرید.

مراحل بعدی

پس از پایان کار ، به یاد داشته باشید که از مصاحبه کننده تشکر کرده و در موردمراحل بعدی سوال کنید. اینها ممکن است شامل آزمایش پزشکی شما (که اغلب همزمان با مصاحبه انجام می شود) و بررسی مسائل امنیتی است که به طور معمول با پایان مصاحبه شروع می شود.

اگر خوش شانس باشید ، آنها مصاحبه را با چهره ای دوستانه و استقبال از شما در کانادا به پایان می رسانند.

اگر آنها به شما بگویند که کمی تاخیر و یا بررسی بیشتر اتفاق می افتد - نگران نباشید. شما با وجود آن هم احتمالاً به کانادا می آیید. فقط ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.