جدول زمانی برای حمایت خصوصی (اسپانسرشیپ)

پس از تحویل دادن درخواست نامه‌ (فرم) چه چیزی انتظار می‌رود؟

این همیشه یک سوال بزرگ است. "هنگامی که من درخواست‌نامه یا همان اپلیکشن را ارسال می کنم، چه مدت زمان را دربر خواهد گرفت تا اینکه من به کانادا می آیم؟" این پاسخ از کشوری به کشور دیگر، حتی درخواست‌نامه به درخواست‌نامه - به صورت گسترده و وسیعی بوده و از ماهها تا سالها متفاوت است.

هر کشور روند کمی منحصر به فردی خودش را دارد، و برنامه خاص خود را دنبال می کند. طبق یک کارگاه آنلاین مهاجرت کانادایی، که در فوریه 2021 به میزبانی RSTP برگزار شد، زمان انتظار درج شده در وب سایت معمول زمان انتظار، نشان دهنده آنچه 80٪ پناهندگان در 12 ماه گذشته تجربه کرده اند، و می کنند. زمان تغییر می کند، زیرا اداره مهاجرت کانادا پرونده های قبلی را پاک می کند یا موجی از پرونده های جدید را به خود اختصاص می دهد.

خبر خوب این است که برای نشان دادن هر مرحله جدید از فرآیند‌ پیشرفت در درخواست‌نامه تان، ایمیلی دریافت خواهید کرد. و حامیان شما (اسپانسرهای) تان و پناهنده هم این ایمیل را دریافت می کنند. بنابراین واقعاً چیز زیادی در بررسی وسواس آمیز وب سایت "بررسی وضعیت برنامه" وجود ندارد (اگر شماره اعضای گروه خود را داشته باشید) تا ببینید آیا به روزرسانی وجود دارد.

تمام آنچه گفته شد، در اینجا یک جدول زمانی بر اساس درخواست‌نامه های اخیر ارائه شده است. به یاد داشته باشید، این یک برنامه‌ی بسیار دشوار است. به عنوان مثال، مواردی در ترکیه ممکن است طی چند ماه از یک برنامه به پرواز دیگر برسد. سایر کشورها بیشتر طول می کشد. و COVID-19 (ویروس کرونا) همه چیز را تغییر داده است. در حالی که طرف کانادایی روند کار با سرعت بالاتری انجام شده است (در ماههای اخیر کارآمدتر)، بسیاری از سفارتخانه های خارج از کشور کانادا نیمه تعطیل هستند ، به این معنی که مصاحبه ممکن است بیشتر از گذشته طول بکشد.

با تمام آنچه گفته شد، بیایید بر اساس آنچه در موارد اخیر دیده ایم، یک جدول زمانی معمول را در نظر بگیریم ،

ماه 1: درخواست‌نامه ارسال شد

هورا !!! این کار زیادی بود و شما باید به خود و تیم حامی سخت کوشی خود که به این موفقیت رسیده اید احساس افتخار کنید.

2-3 ماه: از طریق ایمیل ارسال کنید که آنها اکنون در حال پردازش و برسی درخواست شما هستند.

حدود دو یا سه ماه، ممکن است از طریق مهاجرت کانادا ایمیلی دریافت کنید که شماره G و یا همان (شماره پیگیری) را در اختیار داشته باشید و پرونده شما به طور رسمی در سیستم موجود است. این ایمیل قبلاً یک لحظه‌ای بزرگ جشن برای پناهندگان بود.

اما در حدود آغاز سال 2021 ، آنها ارسال این ایمیل ها را به طور مداوم متوقف کردند. به احتمال زیاد، شما به مرحله بعدی فرآیند می روید.

ماه 3-4: 'تأیید اسپانسر'.

اگر خوش شانس باشید، اداره مهاجرت کلیه اسناد حامیان (اسپانسر ها و اسناد های حمایت های مالی شما را در ماه 3 تأیید خواهد کرد. در این صورت، آنها با ارسال ایمیل به شما می گویند شما "تأیید اسپانسر" را دارید و پرونده اکنون به نزدیکترین محل زندگی پناهندگان به سفارت کانادا ارسال می شود .

نکته پاداش: اگر آنقدر خوش شانس باشید که توسط یک SAH (دارنده قرارداد حمایت مالی) حمایت و اسپانسر شوید ، احتمالاً بلافاصله "تأیید اسپانسر" را دریافت خواهید کرد ، زیرا SAH )(sponsor and funding documents ها قبلاً توانایی خود را برای حمایت از پناهندگان ثابت کرده اند. در این صورت ، ماه 3-4 ممکن است 1 ماه شما باشد.

اگر حمایت مالی و اسپانسرشیپ شما از طریق یک گروه پنج نفری و یا حمایت مالی جامعه است، شما ممکن است یک مرحله اضافی در اینجا داشته باشید. از مارس 2021، طبیعی است که اداره مهاجرت به شما ایمیل می زند و از شما می خواهد سندی را اصلاح (بروز) کنید یا سند جدیدی ارائه دهید، تا درخواست‌نامه شما بتواند ادامه یابد. در این مرحله، شما یک شماره G ندارید، اما یک شماره "XG" دارید ، به این معنی که آنها پرونده شما را دریافت کرده اند، اما به طور کامل وارد سیستم نشده است - تا زمانی که نتوانید اسناد را ارائه یا اصلاح کنید - بیشتر در مورد " اسناد حامی مالی "و" اثبات بودجه "- آنها در ایمیل توضیح می دهند.

این مرحله اضافی، "اطلاعات قبل از بازگشت" نامیده می شود، بسیار مأیوس کننده به‌نظر می‌رسد، اما در واقع چیز خوبی است. تا قبل از ماه مارس 2021، اداره مهاجرت فقط در صورت یافتن اشتباهی در یک مورد، برنامه را به طور کامل رد می کرد و شما باید اسناد خود را مجدداً بارگذاری کنید (با تاریخ های جدید در آن) و همه چیز را دوباره ارائه دهید. با تشکر از برخی از گفتار و جلسات های بسیار مفید توسط RSTP ، اکنون اداره مهاجرت به شما فرصتی برای اصلاح مشکل می دهد.

ماه 12-12: انتظار طولانی و کسل کنند

در این مرحله انتظار طولانی می آید، جایی که اتفاق زیادی نمی افتد. اگر چیزی در مورد و شرایط پناهنده تغییر کند، مانند اینکه آنها شماره تلفن جدیدی دریافت می کنند یا آدرس خود را تغییر می دهند ، حامیان (اسپانسر ها باید اداره مهاجرت کانادا را از طریق ایمیل ارسال کرده به آنها اطلاع دهند. در غیر این صورت فقط یک انتظار طولانی است - پایین این پست را ببینید که چگونه بهترین استفاده را از این زمان می کنید.

ماه 12: درخواست به روزرسانی اسناد درخواست‌نامه و ارسال چند مورد جدید را ارائه دهید.

این درخواست ایمیل پیش از مصاحبه سفارت ارائه می شود. آنها می خواهند مطمئن شوند که پناهنده هنوز در همان کشور است و واقعیت های آنها هنوز هم همان است.

اشکالی ندارد اگر شما نقل مکان کرده اید، فقط باید فرم ها را پر کنید تا نشان دهد. همچنین ممکن است از شما خواسته شود چند فرم جدید مانند فرمی که شامل همه دسته های شبکه های اجتماعی شما و یک فرم برای نشان دادن خدمت سربازی در صورت وجود، پر کنید. همچنین یکی دیگر فرمی که تمام اقوام شما را لیست می کند. اسناد درخواست شده در این مرحله به کشور شما بستگی دارد.

ماه سیزدهم: یک تماس تلفنی برای دعوت شما به مصاحبه سفارت.

مطمئن شوید شماره تلفن شما کار می کند زیرا آنها اغلب با شما تماس می گیرند تا مطمئن شوید واقعاً در کشور هستید و برای مصاحبه در دسترس هستید.

ماه چهاردهم: مصاحبه سفارت و بررسی پزشکی

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی عملکرد خوب در مصاحبه سفارت آورده شده است. و از بررسی پزشکی نترسید. "شکست" دادن آن، حتی با برخی شرایط جدی، بسیار دشوار است. تنها خطر این است که اگر بیماری واگیر مانند سل داشته باشید. اگرچه HIV مثبت است اما اشکالی ندارد.


ماه 14-17: بررسی امنیت

هنگامی که مصاحبه خود را انجام دادید (یا قبل از مصاحبه، اگر از غنا درخواست می کنید تا یک استثنا random تصادفی را ذکر کنید) ، پرونده شما به یک شرکت پیمانکار ارسال می شود تا مطمئن شوید هیچ راز بزرگ و بدی در گذشته شما پنهان نیست. مثلاً جنگ، جنگ ممکن است یک شکننده توافق باشد، مخصوصاً اگر در درخواست نامه خود ذکر خدمت نظامی نکرده باشید.

مرحله بررسی امنیتی چیزی شبیه یک جعبه سیاه مرموز است، زیرا خارج از دست سفارت یا اداره مهاجرت است - که توسط پیمانکاران خصوصی اداره می شود - و ممکن است هر زمان بیشتری طول بکشد. هر چند سه ماه طبیعی است.

ماه 17-18: جهت گیری

حدود یک ماه قبل از اینکه به کانادا پرواز کنید، به هتلی در پایتخت کشوری که در آن زندگی می کنید دعوت می شوید IOM. همچنین ترتیب می دهد تا شما را برای این جهت به هتل بیاورد (ترتیب حمل و نقل و حتی پروازهای شما را، اگر در جزیره ای متفاوت از پایتخت باشید(.

در طول این سه روز، همه چیز در مورد کانادا، تاریخ و فرهنگ در این کشور به شما آموزش داده می شود و اولین مدارک اداری خود را دریافت خواهید کرد. این آخرین مرحله قبل از پرواز است. لذت ببرید!

ماه 17-18: پرواز به کانادا

پس از اقامت در هتل ، IOM شما را در پرواز به کانادا راهنمایی می کند. هزینه پرواز شما از طریق وام دولت کانادا تأمین می شود که پس از یک سال حضور در کانادا، شما باید بازپرداخت آن را به صورت اقساط (قسطی) شروع کنید. متوجه باشید‌، فکر خوبی نیست که پرواز خود را خودتان رزرو و آماده سازی کنید (این برای صرفه جویی در هزینه یا وقت است) زیرا این امر شما را از حمایت IOM خارج می کند، که قطعاً به عنوان یک فرد نیمه تابعیت به آن نیاز خواهید داشت. خطر رفتن به تنهایی شامل احتمال پرتاب شدن شما به زندان فرودگاه در هنگام توقف اتصال است.

همچنین ، به عنوان بخشی از این روند، مقالات مهمی به شما ارائه می شود، مانند نسخه اول (مبتنی بر کاغذ) شناسنامه اقامت دائم خود برای کانادا، یک برنامه بهداشت موقت و غیره IOM. آنجاست تا شما را با خیال راحت به کانادا بیاورد و آنها در همه اقدامات و مراحل با شما خواهند بود، تا زمانی که اسپانسرهای شما در فرودگاه از شما استقبال کنند و مقاله دیگری را امضا کنند تا شما را تحت مراقبت خود قرار دهند.

چیزی خوبی است! حمایت و اسپانسرشیپ خصوصی به همین معناست. از این فرآیند لذت ببرید، بدانید که بالاخره در راهی برای مکانی امن هستید، جایی که می توانید آینده ای بسازید، و تیم حامی خود را برای کمک به شما در هر قدم از راه - برای سال اول خود و اگر بدست آورید - خواهید داشت. همراه، شاید طولانی تر.

در نتیجه

انتظار برای کانادا می تواند بیش از آنچه در اینجا توضیح داده شده طول بکشد ، یا ممکن است سریعتر انجام شود. نکته اصلی این است که در این مورد استرس نداشته باشید، بلکه با آماده سازی برای آینده پیش رو، آن زمان را عاقلانه سپری کنید. برخی از کارهای خوب و مفیدی که می توانید هنگام انتظار انجام دهید:

  • تیم حامی خود را بهتر بشناسید - هنگام ورود بسیار به آنها نزدیک خواهید شد.

  • درباره کانادا بیاموزید!

  • زبان انگلیسی را یاد گرفته و‌ تقویت دهید!

  • دنبال آموزش های آنلاین باشید!

به یاد داشته باشید، اگر از کانادا حمایت می شوید و اسپانسرشیپ تان به کانادا است ، قطعاً یکی از افراد خوش شانس هستید. بنابراین از این مسیر لذت ببرید!

با هم قویتر