جمع آوری کمک مالی
به طریق آنلاین

سوالات متداول

مگر اینکه توانایی پرداخت هزینه اسپانسرشیپ خود را داشته باشید، جمع آوری کمک مالی یک قسمت اصلی حمایت از پناهنده ای است که به کانادا می آید. به این دلیل پولی که پناهندگان برای اولین سال اقامت خود در کانادا نیاز دارند، باید قبل از درخواست‌‌ شما برای اسپانسرشیپ در بانک باشد. و این مقدار پول زیادی است. اگر یک کمپین جمع آوری کمک مالی یا سرمایه گذاری گسترده را شروع می کنید، در اینجا چند نکته ای آمده است که برایتان سودمند خواهند بود.

چه کسی باید جمع آوری کمک مالی را شروع کند؟

سؤال خوبی بود! اصولاً هرکسی که بهترین توانایی جمع آوری پول را دارد، باید این کمپین جمع آوری کمک مالی را راه اندازی‌ کرده و با دیگران شریک ساخته‌ و ارسال کند. این شخص معمولاً میتواند به معنای نزدیکترین فرد به پناهنده باشد که می تواند جمع آوری کمک مالی را به یک پروژه شخصی تبدیل کند یا شخصی که بزرگترین (و سخاوتمندترین) شبکه اجتماعی را دارد.

آن شخص همیشه حامی مالی نیست! بعضاً گروههایی در کشورهایی مانند استرالیا و ایالات متحده وجود دارند، به عنوان مثال که می خواهند به پناهندگان کمک کنند، اما از مزایای برنامه حمایت اسپانسرشیپ خصوصی کانادا برخوردار نیستند. یا آنها پناهنده را می شناسند و می خواهند به آنها کمک کنند. بار دیگر اعضای تیم (اسپانسر ها) حامیان کانادایی اقدام به جمع آوری کمک مالی می کنند، به ویژه اگر ارتباط شخصی با خود پناهنده داشته باشند.

چه کسی نباید جمع آوری کمک مالی را راه اندازی کند؟


خود پناهنده (شما اجازه تأمین هزینه درخواست خود را ندارید). و همچنین شبکه ای "Northern Lights of Canada" ‌هم نیست، بلکه اینها مجموعه ای از داوطلبانی هستند که در حال حاضر تعدادی از جمع آوری جذب سرمایه فعال را دارند.

اگر از ما بخواهید این کار را انجام دهیم،‌ جمع آوری کمک مالی جدید احتمالاً در جابجایی و لابلای سایر مواردی که مشغول که کار آن هستیم گم خواهد شد. بنابراین گفتن این نکته قابل ذکر است، که هنگامیکه شما جمع آوری کمک مالی خود را راه اندازی کردید، به ما اطلاع دهید تا بتوانیم آن را در صفحه فیس بوک ( Northern Lights of Canada Facebook page) به اشتراک بگذاریم.

نکته ای دیگر: اگر اتفاقاً برخی از اهداکنندگان و حامیان را که با مقداری پول زیاد و جدی برای اهدا و حمایت باشند را می شناسید - به اندازه ای که بتواند هزینه های مهاجرت کانادا را برای اسکان پناهنده (ها) در سال اول آنها تأمین کند - به هیچ وجه نیازی به راه اندازی کمپین تأمین مالی و جذب سرمایه ندارید. اما یک کپی از همه فرم های انتقال پول و اطلاعات مربوط به هر اهدا کننده را نگه دارید. برای نشان دادن به اداره مهاجرت کانادا که این پول از کجا آمده و استفاده شده است، و برای اثبات اداره مهاجرت کانادا به این دنباله مقاله نیاز دارید. همچنین در ابتدا همه پول را فوراً ارسال نکنید. برای اطمینان از اینکه مطمیین شوید که بانکها از عهده انجام انتقال پول و معامله برمی آیند، ابتدا مبلغ آزمایشی شاید 20 دلار را ارسال کنید.

مرحله بعدی چیست؟

داستان زندگی شخصی افرادی را که می خواهید به او کمک و حمایت کنید دریافت کنید! این روایت پناهنده به یک پروفایل آنلاین و در نهایت خود به درخواستی تبدیل می شود. همچنین ، نوشتن آن به شما این‌ امکان را می دهد‌‌ تا با اطمینان در مورد پناهنده، هنگامی که در مهمانی خانه یا برقراری تماس از طریق Zoom خود با دوستان و حامیان مالی یا اهدا کنندگان گپ می زنید ، صحبت کنید. این پست refugee narrative را در مورد دلایل اتخاذ این رویکرد برای جمع آوری کمک مالی بخوانید.

حالا که داستان زندگی را نوشتم ، بعد چه کار می کنم؟

اکنون که داستان زندگی تان را نوشته اید ، زمان آماده سازی و اصلاح مجدد آن به طور چشمگیری فرا رسیده است تا برای این داستان جمع آوری کمک مالی آماده شود. برای اینکه چگونه داستان پناهندگان را در متن جمع آوری کمک مالی دوباره تغییر دهید، این جمع آوری کمک مالی را بررسی کنید، Check out this fundraiser

همانطور که مشاهده می کنید ، برخی از جزئیاتی از بیوگرافی در بالا وجود دارد ، سپس نوعی خلاصه ای از کارهای اجرایی و عملی وجود دارد: 3 یا 4 جمله کلیدی در مورد اینکه این شخص کیست و چرا باید به آن اهمیت دهید. غالباً با طرز نوشتاری درشت تر، بزرگتر، و حروف کج و خوابیده نوشته میشوند. گاهی اوقات ما این ترتیب را برعکس می کنیم و خلاصه اجرایی را در اولویت قرار می دهیم.

بعد از اینکه از چند پاراگراف کوتاه برای بیان داستان زندگی استفاده کردید - فقط 2-3 جمله در هر پاراگراف. از کلمات bold و درشت برای عبارات کلیدی و عنوان های فرعی برای شکستن متن استفاده می کنید. و کوشش نماید که متن را کوتاه نگه دارید! فقط جزییات کافی را برای گفتن داستان و گرفتن احساسات قلب خواننده مورد استفاده قرار دهید.

داستان زندگی باید در "شخص سوم" ("او / آنها / آنها" به جای "من") گفته شود. این به این دلیل است که اگر شخصی داستان زندگی را تعریف کند ، طبیعی تر به نظر می رسد. همچنین به دلیل قوانین مهاجرتی کانادا مجاز نیستید که برای خودتان کمک مالی جمع آوری کنید. برای افزودن کمی رنگ شخصی به داستان زندگی پناهده، ما اغلب از بعضی از نقل قول های با احساس استفاده می کنیم ، چند جمله کوتاهی که به پناهنده اجازه می دهد تا احساس خود را در آن لحظه بیان کند.

"ما پدرم را از دست داده بودیم، و زندگی هرگز مثل گذشته نخواهد بود."

"بمب ها از بالای سر مان غرش می کردند ، و من برای پوشاندن و امنیت کبوتر می شدم."

دلیل انجام همه این ریزبینی و ویرایش های مبهم این است که داستان زندگی پناهنده مورد علاقه و توجه افرادیکه به صورت آنلاین می‌خوانند واقع شوند، و آنها تمایل دارند که فقط از زیر چشم مرور کنند، و بسیاری از افرادیکه متن را می‌خوانند، فقط به صورت سرسری مرور می کنند، و وظیفه‌ی شما این است که بتوانید قبل جلب کردن توجه آنها هدف اصلی، یعنی اهدا و کمک کردن پول، هرچه سریعتر قلب آنها را به دست بگیرید. اگر می خواهید یک داستان طولانی تر بگویید ، و اگر افراد بخواهند بیشتر در مورد این داستان بدانند ، ما اغلب یک صفحه نمایه ایجاد می کنیم و به آن پیوند/لینک می دهیم.

آیا باید از Chuffed یا GoFundMe یا چیز دیگری استفاده کنم؟

معروف ترین پلتفرم/بنیاد در آمریکای شمالی GoFundMe است. بابت هر کمک مالی هزینه نسبتاً بالایی از 2.9 فیصد مبلغ کمک شده را کسر می‌کند، اما این شاید ارزشش را داشته باشد، زیرا سطح اعتماد نیز بالا است.

مردم همچنین از فیس بوک استفاده می کنند که هزینه های مشابهی دارد و به راحتی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود. برای اجرا و عملی کردن سریع کمک های مالی به صورت کوتاه مدت، همچنین می توانید یک جمع آوری کمک مالی برای تولد تان را در فیس بوک در نظر بگیرید.

سیستم عامل و شبکه های جمع آوری کمک های مالی دیگری نیز وجود دارد. در کانادا Fundrayzr وجود دارد که هزینه های کمتری دارد اما شاید حتی در کانادا نیز شناخت کمتری داشته باشد.

در استرالیا، بستر انتخابی Chuffed است. در یک یادداشت، از آنجای که بیشترین کمک های مالی برای پناهندگان در اندونزی توسط استرالیایی ها انجام و اهدا می شود، اگر استرالیایی هستید یا پناهنده شما در اندونزی است، باید از Chuffed استفاده کنید.

سایر بنیاد ها و بسترهای جمع آوری کمک مالی در مناطق دیگر جهان محبوب هستند.

چگونه می توانم پیامم را در مورد جمع آوری کمک مالی را به اشتراک بگذارم؟ من افراد زیادی را نمی شناسم.

این یک مورد بزرگ است. اگر احتمال برای موفقیت در این روند را نمی بینید، من فکر می کنم یک کمپین تأمین مالی جمعی را راه اندازی نکنم، که ممکن است سالها طول بکشد.

معمولاً بهتر است یک صفحه/ شبکه گسترده تهیه کنید که بتوانید نیمی از پول را (از طریق اقوام، اهداکنندگان پول کلان و غیره) را حتی قبل از شروع کمپین تأمین سرمایه مالی جمع آوری کنید. به این ترتیب، حداقل این راحتی را خواهید داشت که جمع آوری کمک مالی شما بدون گذراندن وقت زیاد حداقل تا نیمه مبلغ به خط پایان می رسد.

اگر اهداکنندگان با پول هنگفتی در صف و یا دایره اجتماعی شما نیستند، یا یک شبکه اجتماعی بزرگ برای خود ندارید، ممکن است بخواهید با یک گروه یا کلیسای پناهنده تماس بگیرید تا این کار را به عنوان پروژه خودشان انجام دهد، بنابراین می توانید از شبکه و خدمات ارتباطی آنها بهره مند هم شوید.

همچنین برای ایجاد سهولت در یافتن دوستان دلسوز و اهداکنندگان احتمالی قبل از راه اندازی کمپین جمع آوری کمک مالی، ممکن است بخواهید یک صفحه نمایه در خانواده ایجاد کنید. این همان چیزی است که صفحات "نمایه ها" در Northern Lights و وب سایت های Hazara Hope می خواهند انجام دهند. بنابراین اگر کسی سوال کند که "به چه کسی می خواهید کمک کنید؟" می توانید آنها را به صفحه نمایه ارسال و معرفی کنید.

چه کسی صندوق اعتماد را در کانادا ایجاد می کند؟ آیا پول حسابی که برای کمک های مالی راه اندازی کردم به این صندوق امانی وارد می شود؟

وجوه ها و پول ها توسط خود شما برای تکمیل کردن این سرمایه جمع آوری می شود، با این کار حساب سرمایه گذاری جمع آوری پول به حساب بانکی شما منتقل می شود. پس از جمع آوری تمام وجوه، آنها از طریق انتقال بانك به بانك برای حامیان و اسپانسرها در كانادا ارسال می شوند. اگر جمع کننده کمک مالی و همچنان اسپانسر خود همان شخص است، می توانید از آن مرحله صرف نظر کنید.

نکته مفید: به یاد داشته باشید که کپی های از هر فرم انتقال پول و عکس صفحه (اسکرین شات) از همه انتقال ها را نگه دارید. شما باید برای "نامه توضیح دادن پول" دنباله دقیق پول را نشان دهید.

حسابی که پول را در آن ارسال می کنید می تواند متعلق به یکی از حامیان مالی باشد یا (گزینه بسیار بهتر) به حساب اعتمادی ایجاد شده به دلیل حمایت مالی از خانواده. این یک حساب اعتماد غیر تجاری است ، با دو عضو تیم حامی به عنوان امضا کنندگان، و فوق العاده فنی. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این جزئیات بانکی را در اینجا بخوانید.

چگونه 5 حامی (اسپانسر) را پیدا خواهید کرد و این مدت چه مدت طول می کشد؟

همانطور که در صفحه‌ای پروفایل ها در North Lights و وب سایت Hazara Hope مشاهده می کنید ، تعداد زیادی از افراد به دنبال اسپانسر در کانادا هستند.

و اینجا در North Lights ، شبکه شخصی ما تقریباً تا این نقطه و مرحله تمام می شود. بنابراین دوباره، ممکن است لازم باشد برخی از خدمات تبلیغاتی را انجام دهید، یا کسی را که در کانادا با مخاطبین تماس دارد پیدا کنید تا این کار را انجام دهد و به شما کمک کند تا تیم حامی و یا همان اسپانسر خود را پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که این 5 نفر حامی/اسپانسر شما همه شان باید در یک مکان در کانادا زندگی کنند، که همان "انجمن اسکان" می‌شود نامید.

چه مدت دولت کانادا به خانواده فرصت می دهد تا هزینه های پرواز را پس دهد؟

هزینه پرواز در زمان پرواز توسط کانادا پرداخت می شود، اما این یک وام/قرضه است. قرار است پناهندگان یک سال پس از ورود وام/قرض خود را به صورت قسطی و قابل اندازه پرداخت کنند. آنها مجاز به خرید تکیت پروازهای خود که فکر کنند (شاید ارزان تر بدست بیاورند) نیستند ، زیرا این امر آنها را از تحت مراقبت IOM خارج ‌می‌کند تا آنها را به کانادا بیاورند.

سوال دیگه ای هست؟ به ما خبر دهید!