REFUGEES IN
NEED HELP:
HERE'S OUR
PROCESS -
DARI VERSION


پناهندگان نیاز به کمک:

روند ما اینجاست

شما پناهنده هستید و با ما در ارتباط هستید زیرا به کمک نیاز دارید و از خود می پرسید که چه کاری می توانیم برای شما انجام دهیم. به طور کلی ، در اینجا مکالمه ای است که در زیر می آید.

همه چیز با یک سوال شروع می شود!

سوال 1: به چه نوع کمکی نیاز دارید؟

هدف ما این است که مفید واقع شویم ، و یک منبع و پشتیبانی برای کسانی باشیم که نمی دانند به کجا می توانند مراجعه کنند. مواردی که در گذشته شنیده ایم:

"زندگی من در خطر است و من نیاز به ترک کشورم دارم"

"من در فرودگاه گیر کرده ام و آنها اجازه نمی دهند پرواز کنم"

"من تازه وارد زندان شده ام"

ما با چنین درخواست هایی تمام تلاش خود را می کنیم. به یاد داشته باشید ما فقط یک شبکه غیر رسمی داوطلب در کانادا هستیم ، با مشاغل تمام وقت که ارتباطی با کمک به پناهندگان ندارند. ما افراد عادی هستیم و هر روز در وقت آزاد خود به پیام های ده ها نفر پاسخ می دهیم. و با برخی مشکلات (مانند پزشکی) ممکن است ما نمی دانیم چگونه کمک کنیم.

با این اوصاف ، یکی از نقاط قوت ما داشتن یک شبکه قوی از سایر مددکاران در سراسر جهان است که ممکن است توصیه های خوبی در مورد اقدامات بعدی داشته باشند. بنابراین در صورت تمایل احساس راحتی کنید.

سوال 2: پس می خواهید اسپانسر شوید تا به کانادا بیایید؟

بیشتر اوقات ، مردم با ما تماس می گیرند زیرا آنها از پناهندگان دیگری که اسپانسر شده اند به کانادا آمده اند ، مطلع شده اند و آنها نیز می خواهند بیایند.

این منطقی است میلیون ها آواره در آنجا وجود دارند و فقط یک برنامه حمایت مالی خصوصی در جهان واقع شده است. (کشورهای دیگر حمایت مالی خصوصی را امتحان کرده اند اما محدودیت هایی را برای جلوگیری از موفقیت در این برنامه اعمال کرده اند). بنابراین تقاضای جهانی از پناهندگان زیاد است.

اگر آنچه می خواهید حمایت مالی شود ، ادامه مطلب را بخوانید.

سوال 3: آیا شما پناهنده هستید؟

گاهی اوقات افراد در حالی که هنوز در کشور خود هستند با ما تماس می گیرند. برای پناهنده شدن باید بیرون از آن باشید! هسته اصلی معنای پناهنده بودن است.

سوال 4: آیا شما به طور رسمی پناهنده هستید؟

بیشتر اوقات برای حمایت مالی خصوصی برای ورود به کانادا به وضعیت پناهنده رسمی احتیاج دارید. این مقاله یا سند به طور معمول از UNHCR تهیه می شود. استثنا: اگر در پاپوآ گینه نو یا یک افغان در پاکستان هستید ، ممکن است یک مقاله پناهندگی از دولت میزبان محلی خود دریافت کنید.

سوال 5: آیا می توانیم آن را ببینیم؟

برخی از افراد تصور می كنند كه از UNHCR دارای گواهینامه پناهندگی هستند ، اما آنچه در واقع دارند نسخه ای با عنوان "پناهجو" است. یا آنها شکل متفاوتی از شناسنامه دارند ، مانند kimlik از ترکیه.

تنها راه برای اینکه بفهمید آیا گزینه مناسبی برای حمایت مالی خصوصی دارید یا خیر این است که به ما نشان دهید. و اگر ندانیم نوع مناسبی است یا خیر ، با دوستان خود در RSTP تماس خواهیم گرفت تا صلاحیت آن را بدانیم.

اگر پاسخ "نه" باشد (مانند "نه ، این وضعیت رسمی پناهنده نیست") همه امیدها از بین نمی روند. نوعی سازمان در کانادا به نام دارنده توافق نامه حمایت مالی (SAH) وجود دارد که می تواند از شما حمایت مالی کند ، حتی اگر مقاله رسمی پناهندگی نداشته باشید. اما بیشتر SAH ها لیست انتظار طولانی مدت دارند و بیشتر آنها پاسخ مستقیمی به پناهندگان نمی دهند. بنابراین آنها برای اکثر مردم یک امید دور هستند.

سوال 6: آیا گزینه های دیگری دارید؟

راه های زیادی برای رسیدن به یک کشور سوم امن وجود دارد. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می تواند برای شما به ارمغان بیاورد ، یا اگر خوش شانس باشید ، ممکن است واجد شرایط ویزا براساس اشتغال یا دانشجو شوید. اگر شما یک فعال سیاسی هستید یا در یک سازمان غیردولتی کار می کنید ، ممکن است واجد شرایط پناهندگی سیاسی یا ویزای انسانی و دلسوزانه باشید.

حمایت مالی خصوصی از کانادا هم کند و هم دشوار است ، بنابراین اگر گزینه های دیگری دارید ، ابتدا آنها را دنبال کنید.

سوال 7: آیا راهنما را خوانده اید؟

دانش قدرت است. قبل از اینکه از ما هزار سوال در مورد حمایت مالی خصوصی و آنچه در این زمینه وجود دارد بپرسید ، لطفا تحقیق کنید. تعدادی راهنمای خوب وجود دارد که باید بررسی کنید ، از جمله این یکی در زمینه حمایت مالی خصوصی ، از وب سایت Northern Lights ، این وب سایت دقیق (شاید خیلی دقیق) مربوط به مهاجرت کانادا و این توضیح دهنده دوستانه تر از RSTP

حتی فیلم هم هست!

سوال 8: آیا اسپانسر دارید؟

اگر راهنماها را بخوانید و فیلم ها را تماشا کرده باشید ، ممکن است بدانید که 3 بخش اصلی از معاملات خصوصی حمایت مالی وجود دارد. آن ها هستند:

1) یک تیم حامی

2) بودجه

3) یک برنامه تکمیل شده

بیایید در مورد حامی یا تیم تسویه حساب صحبت کنیم. این حداقل پنج نفر در یک شهر کانادا زندگی می کنند که دارای گذرنامه یا کارت اقامت دائم هستند. آنها فقط می توانند افراد خوبی باشند که شما را می شناسند و می خواهند به شما کمک کنند ، یا گروهی از دوستان یا خانواده خودتان. چه از طریق یک گروه پنج نفره ، یک حمایت مالی از طرف جامعه یا SAH به یک تیم تسویه حساب نیاز دارید.

اگر خارج از کانادا هستید ، احتمالاً در این کشور ارتباط زیادی ندارید. به همین دلیل درخواست شماره 1 ما در North Lights این است:

“آیا می توانید افرادی را پیدا کنید که از من حمایت مالی کنند؟"

پاسخ آن تقریباً همیشه منفی است. ما اسپانسرهایی نداریم که منتظر یک پناهنده باشند تا به اینجا بیاورد. گردآوری تیم اسپانسر کار سختی است و شاید مجبور باشید خودتان آن کار را انجام دهید.

سوال 9: آیا کسی را با پول می شناسید؟

دولت کانادا برای هر شخصی که تحت حمایت خصوصی است مبلغ مشخصی را باید در بانک داشته باشد. این پولی است که تا رسیدن آنها در یک حساب امن برای پناهندگان نگهداری می شود. سپس پول به شما پناهنده منتقل می شود تا در هنگام ورود به زندگی ادامه دهید.

برای هر نفر حدود 17000 دلار کانادا است ، اگر برای هر فرد اضافی اگر یک خانواده باشد کمتر است. در اینجا جدول هزینه های حمایت مالی است.

این نمی تواند پول شما باشد! مهاجرت کانادایی افراد را از پرداخت هزینه حمایت مالی خود منع می کند. این امر باعث می شود تا پناهجویان راه خود را به کشور خریداری نکنند اما وجوه می تواند از طرف یکی از اعضای خانواده باشد که از وی حمایت مالی نمی شود و بسیاری از جمع آوری کنندگان سرمایه موفق در خارج از کشور ، در کشورهایی مانند استرالیا شرکت می کنند. در اینجا راهنمایی در مورد نحوه جمع آوری کمک مالی آورده شده است.

سوال 10: آیا واقعاً می خواهید یک کمپین سرمایه گذاری جمعی را شروع کنید؟

اگر کسی را ندارید که پول زیادی برای پس انداختن داشته باشد ، ممکن است بخواهید یک کمپین سرمایه گذاری جمعی را در بستری مانند GoFundMe راه اندازی کنید. توصیه معمول ما:

"اگر راه مشخصی برای جمع آوری حداقل 2/3 از پول مورد نیاز ندارید ، نباید با سرمایه گذاری گسترده مشكل كنید. راه اندازی GoFundMe فقط امیدهای شما را افزایش می دهد و سپس آنها را خرد می كند ، زیرا هفته ها و ماه ها بدون گذشت پیشرفت کافی در جهت هدف شما برای جمع آوری کمک مالی. "

این کمپین ها فقط در صورتی کار می کنند که شما یا شخصی که می شناسید از مشخصات و شبکه شگفت انگیزی از دوستانی که مایل به اهدا هستند ، برخوردار باشد. و اگر این دوست شماست که این شبکه را دارد ، این شخصی است که باید جمع آوری کمک مالی را راه اندازی کند. ما در Northern Lights نیستیم - دوستان ما از درخواست کمک خسته شده اند.

در اینجا راهنمای روش داستان نویسی وجود دارد که اگر بخواهید سرمایه گذاری جمعی را امتحان کنید ممکن است کارآمد باشد.

سوال 11: آیا شخصی برای کمک به شما در برنامه کاربردی دارید؟

پر کردن برنامه کار سختی است. تا زمانی که رایانه ای مجهز و انگلیسی شگفت انگیز نداشته باشید ، به کمک نیاز خواهید داشت.

به طور معمول حداقل چند دور اول برنامه ها توسط یک دوست دلسوز در یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا یا استرالیا انجام می شود. و امیدوارم ، شما چنین دوستی دارید. در غیر این صورت ، به ما اطلاع دهید! ما از طریق صفحه داوطلبان خود افراد خوبی پیدا کرده ایم که ممکن است بتوانند کمک کنند.

و هنگامی که چنین شخصی را پیدا کردید ، راهنمای مفید 5 مرحله ای ما برای نوشتن برنامه را فراموش نکنید. برای این منظور اینجاست ، پس از اتمام برنامه ، ما خوشحال خواهیم شد که مرحله بعدی شما و حامیان مالی خود را دنبال کنیم.

سوال 12: آیا می توانید داستان خود را برای ما بگویید؟

برای اکثر افراد ، س toالات 8-11 "منفی" است: آنها اسپانسر ، بودجه یا کمکی برای برنامه ندارند. به عبارت دیگر ، آنها هر سه قسمت اصلی پازل حمایت مالی خصوصی را ندارند. در این صورت ، آنچه که ما بیشتر انجام می دهیم این است که برای آنها آرزوی موفقیت داشته باشیم و به آنها پیشنهاد دهیم که به جستجو ادامه دهند.

با این حال ، از آنجا که دور کردن مردم دلگیر کننده است (وقتی که آنها سالها از فرصت ها دور شده اند) ، ممکن است ما به آنها پیشنهاد کنیم داستان خود را که به همان سبک دیگر Northern Lights Profiles نوشته شده است ، برای ما ارسال کنند. هدف از درخواست داستان شما:

1) گاهی اوقات خوب است که مردم فقط داستان زندگی خود را بشناسند.

2) داستانها می تواند اساس یک پروفایل آنلاین ، جمع آوری کمک مالی و حتی برنامه حمایت مالی خصوصی شود.

3) ما در حال ساخت وب سایتی از این دست پروفایل ها برای وب سایت Hazara Hope هستیم.

اگرچه این یک کار در حال انجام است ، ما امیدواریم که با استفاده از این وب سایت توجه بیشتری به وضعیت پناهندگان هزاره در سراسر جهان داشته باشیم تا حمایت مالی خصوصی و حمایت از آن را بر عهده بگیریم. همانطور که در این UNHCR Website برای پناهندگان سازمان ملل متحد شاهد بودیم ، گفتن داستان هایی درباره پناهندگان می تواند ابزاری قدرتمند برای تغییر باشد. همچنین ، ما هنوز در تلاش هستیم تا راهی برای اطمینان از اینکه این وب سایت فقط از هزاره ها برخوردار نباشد ، کشف کنیم.

در حال حاضر 30 پروفایل در دست ویرایش داریم ، بنابراین این یک پروژه طولانی مدت است.

سوال 13: این صدا چگونه است؟

با این مرحله ، ممکن است ناامید شوید. شما با درخواستی برای حمایت مالی خصوصی از کانادا وارد برنامه شدید و اکنون لیستی طولانی از کارهایی که باید ابتدا انجام دهید را دارید - وقتی که قبلاً مشغول چالش های زندگی پناهندگان هستید.

برای آن ، از شما عذرخواهی می کنیم. اما ما ترجیح می دهیم درک روشنی از انتظار شما داشته باشیم تا اینکه شما را با وعده های دروغ و امید دروغ پر کنیم.

"برای ما کاملاً دردناک است که کل روز" نه "یا" نه اکنون "را به مردم بگوییم ، وقتی دیدیم که شما شایسته کمک هستید و دوست دارید کارهای بیشتری انجام دهید.

خبر خوب این است که گاهی اوقات همه این قطعات در جای خود قرار می گیرند و ما می توانیم از افراد برای ورود به کانادا حمایت مالی کنیم. پس تسلیم نشو اگر کار را انجام دهید ، می توانید نفر بعدی باشید. همانطور که احتمالاً قبلاً در زندگی خود به عنوان پناهنده دیده اید ، گاهی اوقات تنها کسی که می تواند شما را نجات دهد ... شما هستید. و ما خوشحالیم که می توانیم شما را در آن سفر راهنمایی کنیم.